Nie bez powodu w kuchnię nazywa się sercem domu. To właśnie w niej najwięcej się dzieje. Spotkamy w niej unoszące się w powietrzu aromaty pysznych potraw oraz przypraw, usłyszymy dźwięki z kwitnących na patelni smakołyków, a także głośne rozmowy. Tworząc zatem w kuchni przytulną i miłą atmosferę, zapewniamy sobie nie tylko wyborne kulinarnie dania, ale dbamy o osoby w niej przebywające. Nie ulega wątpliwości fakt, że to jak się czujemy w danym pomieszczeniu, w dużej mierze zależy od kolorów w nim znajdujących się. Jak to zatem wygląda w kuchni? Jakie kolory wybrać na nasze ściany w sercu domu? Podpowiadamy.

Nadeszła pora na coś odważnego, czyli wybieramy kolor ścian do kuchni

Wielu osobom kuchnia jeszcze do niedawna kojarzyła się z neutralnymi odcieniami. W tym roku z pewnością uległo to zmianie i nie wygląda na to, by ten szybko minął. Po czasie neutralnych odcieni w końcu mamy coś nowego.

Optymistyczne i żółte tonacje Mają spore grono fanów. Iluminating yellow został wybrany przez Instytut Pantone jako kolor roku 2021. Mogło zatem tej barwy zabraknąć również w kuchniach. Kolor ten poprawia apetyt i rozjaśnia wnętrza, dlatego też doskonale sprawdza się w ciemnych kuchniach. Jesteście właścicielami kuchni z oknem a marzycie o żółciach w jej wykończeniu? Śmiało możecie się na nie zdecydować. Kuchnie z oknem, w których królują żółte dodatki lub żółte ściany. Będą wydawały się bardziej przestronne. Warto połączyć je również z bielą, czernią lub szarością. Takie rozwiązania stanowią całość. Ale śmiało możemy zdecydować się także na nie oczywistą czerwień, by stworzyć prawdziwie energetyczną mieszankę.

W tym roku popularne są również mocne odcienie i metaliczne dodatki. Dlatego też butelkowa zieleń zagościła w niejednym domu czy mieszkaniu. Kolor ten pasuje do wszystkich aranżacji i wszystkich stylów. Doskonale łączy się z wieloma innymi barwami. Ściany w takim kolorze będą prezentowały się elegancko w nowoczesnej lub eklektycznej kuchni, w której możemy zdecydować się również na szare dodatki. Więcej ciepła zyskamy w zestawieniu zieleni butelkowej z naturalnym drewnem. Nie wiecie jakie dodatki do tego wybrać? Z faworytami będą detale miedziane, czarne oraz złote.

Dla tych, którzy niekoniecznie będą cieszyli się z przytłaczającej zieleni lub rozświetlającej żółci, mamy jeszcze jedną propozycję. Chłodny odcień błękitu będzie strzałem w dziesiątkę. Pozwoli on na optyczne powiększenie przestrzeni, a także z pewnością pomoże nam w gotowaniu. Nie wierzycie, że kolor może pomagać podczas codziennych obowiązków? Psychologowie przypisują właśnie błękitowi właściwości pobudzające kreatywność. Jeżeli zależy nam na lekkiej i świeżej aranżacji połącz błękit z bielą, szarościami lub chromowanymi dodatkami. W przypadku, kiedy obawiacie się ewentualnej surowości w efekcie uzyskanej aranżacji, warto zamienić ciemny detale na drewno, które zawsze wprowadza do wnętrza swoją przytulności.

Podsumowanie

Wybór koloru ścian do naszej kuchni jest sprawą indywidualną. Pamiętajmy jednak, że tędy mogą stanowić niewątpliwą inspirację, ale zawsze decydujmy się na takie rozwiązanie, które spełniają nasze oczekiwania. Kuchnia ma być nie tylko miejscem świetnie się prezentującym, ale zapewniającym duży komfort gotowania i korzystania z niej. Jeżeli posiadamy kuchnię połączoną z salonem, pamiętajmy by stworzyć spójną aranżację. Tak naprawdę wybór kolorów zależy tylko i wyłącznie od nas, dlatego też mogą być one stonowane, jak i odważne. Warto również wybierać farby wysokiej jakości i odporne na różnego rodzaju szorowanie. Kuchnia jest miejscem, w którym nie jest trudno o zabrudzenia. Podczas gotowania możemy łatwo poplamić ściany. Wybierajmy więc farby odporne na na plamy, zmywanie oraz szorowanie, a nawet środki dezynfekujące. Należą do nich m.in. farby ceramiczne, które nie chłoną wody, a tym samym eliminują ryzyko powstawania trwałych zabrudzeń, co jest niezwykle ważne. Ściany zabezpieczone taką emulsją na długo pozostaną czyste, a ich kolor będzie wyrazisty i świeży, a nam pozostanie cieszenie się ich pięknym wyglądem.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *